Odzyskiwanie danych z macierzy RAID zasłużony obsługa.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID  zasłużony obsługa. post thumbnail image

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Odzyskanie macierzy RAID po zaniku zasilania

Przywracanie danych z macierzy RAID w pomocne recepty.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Co to jest macierz RAID? Być może nie znasz prawdziwej nazwy tego terminu, ale macierz RAID to w rzeczywistości para komponentów komputerowych, które zapewniają szybkie współdzielenie danych pomiędzy dwoma lub więcej komputerami. Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje ona parę urządzeń, które są znane jako urządzenia paskowe, w celu utworzenia większej przestrzeni niż ta, która byłaby normalnie potrzebna. Odbywa się to poprzez proces zapisu losowych danych bezpośrednio do innych urządzeń w celu zapewnienia, że wszystkie zapisane dane są absolutnie bezpieczne, a także w celu przyspieszenia transferu tych danych.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 jako zamysł przedsiębiorstwa po uszkodzeniu.

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy doświadczyli awarii dysku twardego, to być może spotkałeś się już z terminem „odzyskiwanie danych z macierzy RAID”. Kiedy mi się to przytrafiło, nie miałem innego wyboru, jak tylko nabyć DAS (oznaczenie urządzeń informatycznych) w sklepie IT i zainstalować go w mojej maszynie. To było moje pierwsze doświadczenie z macierzą RAID, więc oczywiście nie byłem przygotowany, co robić dalej. W tym artykule omówię, co mi się przytrafiło i jak odzyskałem swoje cenne dane.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID jaka skuteczność? i jakie są opłaty.

Po około dwudziestu minutach czytania instrukcji na moim DAS, zainstalowałem i aktywowałem mój Raid plot. Około trzydziestu minut później, mój komputer ponownie zaczął się zachowywać i dość wolno się uruchamiał. Ekran również działał ospale i był raczej niewyraźny. Natychmiast zrestartowałem komputer i przeprowadziłem odzyskiwanie systemu DAS z napędu optycznego.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 kompetentny usługa.

Wtedy właśnie odkryłem, że moja macierz RAID doznała pewnych uszkodzeń, które ostatecznie doprowadziłyby do utraty wszystkich moich danych. Moja sieć stanowiła szkielet całego naszego systemu serwerowego, więc utrata choćby jednego z jej połączeń Ethernetowych oznaczałaby całkowitą utratę wszystkiego, co znajdowało się na serwerze. Na szczęście cały mój system pozostał nienaruszony pomimo uszkodzenia RAID. Dopiero gdy zdałem sobie sprawę z tego, co się stało, uświadomiłem sobie, co mogłoby się stać, gdyby moje dane zostały utracone z powodu wadliwego sprzętu. Natychmiast wyciągnąłem laptopa i otworzyłem obudowę mojego komputera z RAID, szukając możliwej naprawy.

Kontroler RAID komputera doznał drobnych nacięć na jednym z ośmiu slotów. Było to tylko jedno przecięcie, ale krytyczne, ponieważ uniemożliwiało korzystanie z mojego systemu operacyjnego. Operacja, którą zamierzałem wykonać na dysku zapasowym, była teraz niemożliwa, ponieważ system operacyjny musiał korzystać z pozostałych sześciu gniazd, aby działać prawidłowo. Z pomocą mojego zaufanego przyjaciela, udało mi się ustalić, że problem został spowodowany przez Raid Manager i zleciłem jego wymianę firmie zewnętrznej.

Kiedy skończyłem pracę z moim przyjacielem, dowiedziałem się, że moje problemy z odzyskiwaniem macierzy RAID nie były tak łatwe do rozwiązania, jak się początkowo wydawało. Kabel Ethernet został przecięty w moim komputerze RAID, uniemożliwiając wysyłanie i odbieranie danych. Problem powstał, gdy urządzenie RAID próbowało wysłać plik do drugiego urządzenia, a plik nie znajdował się na urządzeniu RAID. Oznacza to, że wszelkie dane zapisane na drugim urządzeniu zostałyby utracone na zawsze. Z tego powodu jedynym rozwiązaniem, jakie miałem, był zakup innego sprzętu w celu dokończenia mojej pracy.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID w obrotna forma.

W celu zapewnienia, że moje dane nie zostaną utracone na zawsze, przekształciłem mój NAS w urządzenie SMARTraid, które jest nieco bardziej zaawansowane niż macierz RAID, której używał mój komputer. Urządzenie SMARTraid składa się z czterech niezależnych serwerów, które działają w oprogramowaniu, które wykonuje wszystkie potrzebne kontrole na dyskach. Kontrole te zapewniają, że nic nie jest uszkodzone, zniszczone ani nie brakuje, co pozwoliło mi wykonywać moją pracę bez obaw o to, czy moje dyski będą w stanie dokończyć to, co musiałem zrobić. Wszystkie moje dane zostały również bezpiecznie zarchiwizowane, dzięki czemu już nigdy nie będę musiał się martwić, że moje dane zostaną utracone.

Z moją kopią zapasową kompletną, zacząłem pracować nad ponowną instalacją systemu operacyjnego. Podczas gdy proces przebiegł gładko, udało mi się znaleźć kilka małych błędów, które wymagały dopracowania. Jedną z nich było to, że jeśli uruchomię plik podczas procesu instalacji, usunie on pliki pliku z dysku, na którym został zainstalowany, co spowoduje, że system operacyjny przestanie działać, ponieważ będzie musiał odczytać te pliki. Na szczęście miałem pomysł, jak przywrócić pliki, które zostały usunięte podczas procesu instalacji.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.